Конструкція теплової ізоляції з використанням виробів K-FLEX для устаткування та трубопроводів з позитивними температурами теплоносія має:
• відповідати вимогам енергоефективності (мати оптимальне співвідношення між вартістю теплоізоляційної конструкції і вартістю теплових втрат через ізоляцію впродовж розрахункового терміну експлуатації) або забезпечувати нормовану щільність теплового потоку відповідно до вимог СНіП 2.04.14-88 «Теплова ізоляція устаткування і трубопроводів »;
• забезпечувати безпечну для людини температуру зовнішньої поверхні ізоляції;
• забезпечувати необхідні параметри технологічного режиму.
Конструкція теплової ізоляції з використанням виробів K-FLEX для устаткування і трубопроводів з температурами теплоносія нижче температури навколишнього повітря повинна:
• забезпечувати запобігання конденсації вологи на поверхні ізоляції;
• забезпечувати необхідні параметри технологічного режиму.
Конструкція теплової ізоляції з використанням виробів K-FLEX не повинна допускати попадання атмосферної вологи до ізолюючої поверхні.
Для ізоляції трубопроводів з позитивними і негативними температурами теплоносія, повітроводів приточних систем вентиляції та кондиціонування повітря, в першу чергу, рекомендується застосовувати повнозбірні конструкції (системи) із застосуванням виробів і покриттів K-FLEX.
Для ізоляції трубопроводів діаметром до 160 мм рекомендується застосовувати трубки K-FLEX марок ST, ECO або SOLAR HT відповідно до номенклатури і залежно від температури застосування.
Для ізоляції трубопроводів діаметром більше 160 мм і обладнання слід застосовувати рулони K-FLEX марок ST, ST DUCT, ECO, або SOLAR HT.
Для ізоляції повітроводів систем вентиляції та кондиціонування повітря рекомендується застосовувати самоклеючі рулони K-FLEX AIR або ST, ST DUCT.
Для ізоляції трубопроводів холодильного та промислового обладнання з негативними температурами різних галузей промисловості, включаючи харчову, м’ясо-молочну, пивоварну, виробництво вин і т.д., рекомендується застосовувати вироби з виконанням AD (самоклеючі). Допускається використання виробів у стандартному виконанні.
Якщо розрахункова товщина ізоляції перевищує товщину, передбачену номенклатурою трубок або рулонів K-FLEX, слід передбачати двошарову ізоляцію. В якості першого теплоізоляційного настилу можуть бути використані трубки, відповідно до діючої номенклатури або рулони, в якості другого настилу рекомендується використовувати рулони K-FLEX з покриттями. Можуть бути використані рулони без покриття.
У конструкціях теплової ізоляції трубопроводів і устаткування, розташованих у приміщенні, покривний настил допускає не передбачувати або застосовувати вироби з покриттями ALU, METAL.
При необхідності пристрою покривного настилу в якості покриття, рекомендується застосовувати покриття AL CLAD, IC CLAD, IN CLAD або ПВХ. Допускається застосовувати металеві покриття з алюмінієвого листа ALU R 200, оцинкованої або нержавіючої сталі.
У конструкціях теплової ізоляції повітроводів, трубопроводів і устаткування, розміщених на горищах, у підвалах, технічних під підлогових просторах, тунелях, вентиляційних камерах, непрохідних каналах покривний настил не передбачається.
У конструкціях теплової ізоляції трубопроводів і устаткування, розташованих на відкритому повітрі, для захисту від механічних пошкоджень, атмосферних впливів і ультрафіолетового випромінювання, слід передбачати встановлення покриттів AL CLAD, IC CLAD SR / ВК або IN CLAD, або застосовувати вироби з покриттям ALU, COLOR UV. Можуть використовуватися покриття з алюмінієвого листа ALU R 200, оцинкованої або нержавіючої сталі.
У конструкціях теплової ізоляції, призначених для запобігання конденсації вологи на поверхні ізоляції або зниження температури поверхні до заданих значень, теплоізоляційні вироби K-FLEX рекомендується застосовувати без покривного настилу або з покриттями IC CLAD ВК, IN CLAD, ПВХ або COLOR. При застосуванні металевого покриття в теплоізоляційних конструкціях трубопроводів і устаткування, розташованого на відкритому повітрі і призначених для зниження температури поверхні до заданих значень, рекомендується передбачати забарвлення покриття фарбами або емалями, що не містять алюмінієву пудру.
Конструкції теплової ізоляції трубопроводів теплових мереж підземної канальної прокладки повинні бути герметичними і не допускати попадання вологи до поверхні трубопроводу. В якості теплоізоляційного настилу слід передбачати вироби K-FLEX ЕСО, SOLAR НТ або K-FLEX ST без покриття з проклеюванням швів самоклеючими стрічками K-FLEX ЕСО, K-FLEX SOLAR НT, K-FLEX ST або ПВХ стрічкою AT 070. Краї теплоізоляційної конструкції повинні бути щільно приклеєні клеєм K-FLEX K414 до поверхні трубопроводу.
Для кріплення теплоізоляційних виробів і покриттів K-FLEX в проектному положенні слід використовувати клеї і самоклеючі стрічки K-FLEX, характеристики яких наведені в розділі сайту «Характеристики аксесуарів K-FLEX». Проклеюються горизонтальні шви і шви між суміжними виробами (за необхідності). Додатково, шви між виробами можуть бути проклеєні самоклеючими стрічками K-FLEX. Клей K-FLEX K414 слід застосовувати для склеювання виробів K-FLEX та проклеювання швів покриттів AL CLAD, IC CLAD SR, IC CLAD BK і IN CLAD.
Для кріплення покриттів з твердих ПВХ-оболонок застосовуються пластикові заглушки, для проклеювання швів між оболонками – самоклеюча стрічка ПВХ АТ 070.
Для кріплення металевих покриттів застосовуються гвинти самонарізні або бандажі в залежності від виду конструкції.
У теплоізоляційних конструкціях з металевим покривним настилом, встановлення опорних конструкцій (скоб або опорних кілець) на горизонтальних трубопроводах не передбачають.
При ізоляції вертикальних трубопроводів під час встановлення металевого покриття, залежно від товщини ізоляції і висоти трубопроводу, можуть бути передбачені опорні конструкції, що запобігають деформацію і сповзання покриття.
Вироби K-FLEX в конструкціях теплової ізоляції устаткування і трубопроводів з позитивними температурами.
При виборі теплоізоляційних матеріалів K-FLEX для конструкцій теплової ізоляції устаткування, трубопроводів і арматури з позитивними температурами теплоносія (від 20 до 150 °С) враховуються наступні фактори:
• місце розташування ізолюючих об'єктів;
• температуру ізолюючої поверхні;
• температуру навколишнього середовища;
• вимоги пожежної безпеки, у тому числі до токсичності продуктів згоряння;
• агресивність навколишнього середовища або речовин, що містяться в ізолюючих об'єктах;
• вплив ультрафіолетового випромінювання;
• корозійний вплив;
• матеріал поверхні ізолюючого об'єкта;
• допустимі навантаження на ізолюючий трубопровід;
• вимоги до механічної міцності теплоізоляційної конструкції;
• наявність вібрації і ударних впливів;
• необхідну довговічність теплоізоляційної конструкції;
• санітарно-гігієнічні вимоги;
• температуру застосування теплоізоляційного матеріалу;
• можливість температурних деформацій трубопроводів;
• геометричні розміри ізолюючих об'єктів.
Під час застосування виробів K-FLEX, для ізоляції об'єктів з робочою температурою вище 130 °С, рекомендується встановлювати запобіжний настил з температуростійких виробів в якості першого (внутрішнього) теплоізоляційного настилу.
Товщина запобіжного настилу повинна забезпечувати температуру на межі не більше 130 °С - гарантовану робочу температуру для виробів K-FLEX марок ЕСО, SOLAR HT або 105 °С для SТ.
Під час ізоляції об'єктів, розташованих у приміщеннях, герметизація теплоізоляційного і покривного настилів не вимагається, якщо це не суперечить нормам технологічного проектування.
У конструкціях, де багато настилів теплової ізоляції, монтаж другого настилу необхідно здійснювати з перекриттям швів першого. Другий настил рекомендується ізолювати виробами у вигляді рулонів.
Вироби K-FLEX у конструкціях теплової ізоляції устаткування і трубопроводів з негативними температурами.
При виборі теплоізоляційних матеріалів K-FLEX для конструкцій теплової ізоляції устаткування, трубопроводів і арматури із температурою теплоносія 19 °С і нижче та негативною, слід керуватися вимогами як і для конструкцій теплової ізоляції устаткування, трубопроводів і арматури з позитивними температурами теплоносія, але додатково слід враховувати :
• відносну вологість навколишнього повітря;
• паропроникність теплоізоляційного матеріалу;
• опір дифузії водяної пари теплоізоляційного матеріалу.
Для ізоляції устаткування і трубопроводів в якості теплоізоляційного настилу рекомендується використовувати самоклеючі вироби K-FLEX ST, ST DUCT або K-FLEX ECO.
Для ізоляції повітроводів в якості теплоізоляційного настилу рекомендується застосовувати самоклеючі вироби та рулони K-FLEX AIR, ST. Можуть бути також застосовані самоклеючі вироби K-FLEX ST, ST DUCT або K-FLEX ECO.
При застосуванні виробів K-FLEX пароізоляційний настил не встановлюється.
Конструкції теплової ізоляції на основі виробів K-FLEX, для поверхонь з температурою нижче температури навколишнього повітря, повинні бути герметичними. Обидва торці теплоізоляційних виробів крайових конструкцій і місця прилягання до металевих поверхонь обладнання (люки, патрубки, штуцери, фланцеві з'єднання), повинні бути проклеєні самоклеючими стрічками K-FLEX.
В якості покриття конструкцій рекомендується застосовувати самоклеючі покриття AL CLAD, IC CLAD BK, IC CLAD SR. Шви покриттів AL CLAD, IC CLAD BK, IC CLAD SR, IN CLAD без клейового шару повинні бути герметичними.
Опорні конструкції для кріплення металевого покриття повинні бути виготовлені із матеріалу з теплопровідністю не більше 0,300 Вт / (м·ºС), або мати настил з матеріалу з низькою теплопровідністю.